Jak vzniklo naše logo

Jsem rád, že má naše logo kladné ohlasy. Naštěstí na jeho vzniku nebylo nic složitého. Měl jsem jen dvě kritéria, jak logo vytvořit : 1) zakomponovat do něj nějak čelovku i maskota zebru a 2) nemít s tím moc práce – je to jen logo.

Nápad na verzálku “Č”, připomínající čelovku jsem měl již delší dobu. Trochu jsem ji pootočil, aby byla nápadnější. Zbývalo jen někam zařadit zebru. To obstaralo “Zetko”. Celý návrh jsem pak načrtl na žlutý lístek na poznámky a za půl minuty byl návrh hotový. Tolik k náčrtu.

Původní náčrt loga

Když jsem pracoval na eshopu, přemýšlel jsem jakou barvu zvolit. Četl jsem toho hodně o barvách a jejich vlivu na lidskou psychologii (chci přece prodávat, ne vás odradit :D). Několikrát jsem základní barvu změnil, ale nakonec se mi nejvíc líbila tmavě-zeleno-modrá (holky tomu asi říkají tyrkysová). Barva byla tedy také vyřešená.

O tom co neumím by se dala napsat celá kniha. Jsem úplně levý na počítačovou grafiku a kreslit “umím” jen tužkou na papír. Potřeboval jsem profíka. Jediný, kdo mě napadl, byl můj bývalý spolubydlící z výšky a kamarád Piškot. Ten má za sebou animování klipů (odkazy na konci článku) nejen pro svou kapelu, takže to byla rychlovka. Díky!

Hotové logo

Logo bylo na světě a já jsem hrdý, že máme tak reprezentativního maskota 🙂

Ještě slíbené odkazy na klipy: Start a Cukrovinky, cigarety

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Zavřít Menu
×

Košík